"Я не розумів, що зі мною відбувається, але це був кошмар"

Історія Віктора (тиреотоксикоз)

Illustration

"Спочатку у мене почали тремтіти руки. Потім до цього додався частий пульс - доходило до 120 - 150 ударів в хвилину. Серце билося не просто часто, а ще й дуже сильно - на кшталт воно зараз вирветься назовні. Не вистачало повітря. Ночами я часто прокидався в холодному поту. Щоб знову заснути, доводилося приймати заспокійливе, але і воно допомагало ненадовго. Дійшло до того, що ці напади будили мене через кожні 2-3 години. в голові був туман, тривога не проходила ні вдень, ні вночі. Дратувала кожна дрібниця. Ще й вага скинув - кілограмів 20.
Я не розумів, що зі мною відбувається, але це був кошмар. Рік я так жив. Лікував серце, заспокійливі якісь пив, але нічого толком не допомагало ", - так описує Віктор свої статки до того, як він потрапив на консультацію до хірурга-ендокринолога в обласну лікарню на Багговутівській.

Симптоми, про які розповідає колишній пацієнт медзакладу - типова картина тиреотоксикозу, дисфункції, при якій щитовидна залоза дуже активна.

Гормони щитовидної залози беруть участь у всіх процесах в організмі, а їх надлишок при тиреотоксикозі або гіпертиреозі, як ще називають цю хворобу, ці процеси суттєво порушує. Що відбувається в результаті? Зниження ваги, порушення сну, перепади настрою і температури тіла, тахікардія, неуважність і розлади шлунково-кишкового тракту, які перераховує МОЗ України в якості ознак захворювання - це лише вершина айсберга. Без своєчасної медичної допомоги тиреотоксикоз викликає важковиліковні або зовсім незворотні збої в багатьох органах і системах:
● Вражає серцево-судинну систему, аж до серцевої недостатності і миготливої ​​аритмії - небезпечної попередниці інсультів.
● Руйнує клітини печінки: у пацієнтів з тиреотоксикозом часто виявляють збільшення печінки і підвищення активності печінкових трансаміназ.
● Вражає периферичну нервову систему - звідси невралгії, оніміння і тремор кінцівок.
Викликає зниження щільності кісток і зменшення м'язової маси.
● Приводить до когнітивних і психічних розладів: від панічних атак і депресії до ОКР і навіть психозів.
● Завдає удар по репродуктивному здоров'ю, приводячи до зниження лібідо, збоїв менструального циклу у жінок і імпотенції у чоловіків.

Віктор отримав кваліфіковану допомогу раніше, ніж хвороба встигла завдати серйозної шкоди його організму. Але занадто пізно, щоб можна було вирішити проблему без операції.

"Я потрапив на консультацію до Лесик Василю Петровичу, і він справив на мене дуже хороше враження. Я зрозумів, що перебуваю в надійних руках. Коли я розповів про свої проблеми, доктор відразу припустив, що це через щитовидки. Але про всяк випадок мене обстежили повністю. На подив, все зайняло пару днів. У моєму випадку це було важливо, тому що я не місцевий. Припущення Василя Петровича підтвердилося. Тоді вже я і зважився на операцію. Хочу окремо подякувати і Стельмаха Назара Аладдіновіча, він також разом з Василем Петровичем проводили цю непросту операцію. В післяопераційному періоді я швидко реабілітувався і був виписаний вже здоровою людиною ", - продовжує свою розповідь Віктор, додаючи, що тепер відчуває себе набагато краще.

Illustration

Тиреотоксикоз може виникати з різних причин: від дифузного токсичного зобу і аутоімунного тиреоїдиту, про які чув мало не кожен, до вузлового зоба і пухлин щитовидної залози, серед яких кілька видів злоякісних. Близько 5% вузлів у щитовидній залозі теж мають ракові клітини, тому своєчасна постановка правильного діагнозу життєво важлива. Відзначимо, що рак щитовидної залози - один з небагатьох видів онкології, які вдається рано виявити і успішно вилікувати. Єдине, що для цього потрібно - бути уважними до свого здоров'я і не затягувати зі зверненням за допомогою при найменших підозрах.

"Я вважаю, що в питаннях щитовидки краще звертатися до вузьких спеціалістів, до профільних відділень - такі у нас сьогодні є тільки в державних лікарнях. Приватники ще не напрацювали такої бази. Не тягніть з походом до лікаря - це може врятувати вам життя або повернути здоров'я , як мінімум. Мій досвід це підтверджує ", - ділиться своїми висновками Віктор.

За інформацією МОЗ, за останні 5 років кількість захворювань щитовидної залози в Україні зросла в 5 разів. Країна належить до регіонів з дефіцитом йоду, який необхідний для нормальної роботи органу. А це означає, що сьогодні обстеження щитовидки варто ставити в один ряд з відвідуванням стоматолога раз на рік. Якщо ж вас вже турбують тривожні симптоми, запишіться на консультацію прямо зараз - це безкоштовно.

Illustration
Illustration

Онлайн-консультація

Безкоштовна консультація з хірургом

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.